ГРОМАДСЬКИЙ МОНІТОРИНГ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ ТА ЄС У БЕЗПЕКОВІЙ СФЕРІ

Автор: IЄAC

Ключовим завданням проекту є проведення всебічного аналізу співробітництва України з європейським партнерами у галузі національної безпеки. Таке співробітництво передбачене Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС (ст. 7-13), і є необхідним для покращення безпекової ситуації в регіоні. Проект сприятиме приведенню зовнішньої політики України в галузі безпеки та оборони у відповідність до норм Угоди про Асоціацію та наближення до виконання цілей 2020 року ініціативи Східного партнерства.

 

Мета : перевірка стану виконання міжнародних зобов’язань та задекларованих цілей України в галузі безпеки, а також поширення інформації про цей стан в експертних колах.

Цільова аудиторія: експертні кола та політичне середовище України та європейських країн-партнерів, а також зацікавлені представники громадськості.

 

Етапи проекту:

дослідницький – підготовка Policy Paper, моніторинг співробітництва України та країн-членів ЄС в рамках СПБО та виконання зобов’язань України в рамках Угоди про Асоціацію, моніторинг співробітництва України та країни-членів ЄС в сфері безпеки в рамках двосторонніх відносин; створення тематичних інфографік;

презентаційний етап – презентацію, публікацію та поширення матеріалів моніторингу та інфографік.

Загальна очікувана тривалість проекту – 5 місяців.

 

Команда проекту:

Федоренко Костянтин – голова проекту та науковий співробітник ІЄАС

Ігор Козій – військовий аналітик ІЄАС

Леонід Поляков – незалежний військовий аналітик, голова Експертної ради Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.

Прогнозованими результатами проекту включатимуть систематизацію інформації щодо зовнішньополітичної діяльності  України з галузі безпеки та оборони, підвищення рівня проінформованості українського суспільства; висвітлення наслідків та ризиків, пов’язаних з невиконанням безпекових зобов’язань Україною. Проект актуалізує проблему контролю безпекової політики держави з урахуванням пріоритетів міжнародних партнерів України.

 

Контактна особа: Писаренко Антон – менеджер проекту; координатор проектів ІЄАС

 

Проект "Громадський моніторинг співпраці України та ЄС у безпековій сфері" реалізується за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження»Матеріали, опубліковані на цій сторінці, є виключною відповідальністю ІЄАС та необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу або Міжнародного фонду «Відродження».